המלצות וטיפים לקונים ב'סייבר מאנדיי' CyberMonday 2016

סייבר מאנדיי הוא יום שני הראשון שאחרי 'בלאק פריידי', היום בו כביכול יש ירידה בקניות בכל העולם (דבר שהביא במרוצת השנים לעליה והכפלת הקניות דווקא בימים אלו) והוא נקבע על פי הנוסחא הבאה: יום חמישי, הרביעי בכל חודש נובמבר. 

מה עומד מאחורי שגעת הקניות של Cybermonday? 

בשביל להבין את שורשיי טרנד הקניות (בעיקר אונליין) ביום שני המקוון, תחילה נחזור ליום שממנו הוא נובע - יום שישי השחור. יום שישי השחור (כאמור, יום חמישי הרביעי בחודש נובמבר), הפך במרוצת השנים ליום ללא קניות, כמעט 'אנטי' קניות. לקראת חג המולד והשנה החדשה, נעצרו ביום הזה הקניות והפכו ליום 'מפלתן' של חנויות.

בעלי העסקים שעשו מאמץ גדול כדי "לאושש" את העסקים, הכריזו על מבצעי ענק ומאז הפך יום שישי השחור ליום המאושר בחייהם העסקיים של חנויות רבות. כשנפתחות דלתות בחנויות בארה"ב ביום הזה, נצפים שוב ושוב המוני אדם דחוקים ודוחפים בריצה לעבר המבצעים הכי טובים בשנה.

ובכל זאת, יום ה "התאוששות" הגדול של העסקים מהמפלה (המסורתית והלא קיימת בימינו) של יום שישי השחור, הוא יום שני המקוון - סייבר מאנדיי. בשנת 2005 החל אתר Shop.org לצאת במבצעים תחת השם Cyber Monday, כדי להציע את מיטב המוצרים בהנחות לרוכשים אונליין, כדי למעשה לאזן את הביצועים של יום השישי ה'כושל'. ברבות השנים, המהלך תפס מותגים וחנויות רבות והתקופה שבין בלאק פריידי לסייבר מאנדיי, הפכה לארבעת הימים בהן מוצעות הנחות ענק חד-פעמיות, מבצעי רכישה אונליין ודילים מטורפים. יום הקניות הגדול ביותר בעולם בהיקף המכירות נחשב יום הרווקים הסינים (11.11), אך בעולם המערבי, מדי שנה בתקופת 'בלאק-פריידי' ו'סייבר מאנדיי' נשברים שיאי קניות והחנויות מתחרות בינהן על ההצעות הטובות ביותר כדי להגיע ללב הצרכנים.

בישראל, יום הרווקים הסיני מנוצל ליום קניות בחסות גוגל ישראל בשם ShoppingIL המציע מגוון רחב של מבצעים, אך הדילים הטובים ביותר מוצעים גם באתרי הקניות הגדולים בתקופת בלאק פריידי ומיד לאחריו, במבצעי סייבר מאנדיי.

איפה כדאי לקנות מוצרים במבצע ואילו מותגים נותנים הנחות ענק בתקופת סייברמונדיי?
כמעט כל בית עסק, בעיקר מקוון, שמבין בהלכי הרוח של קהל היעד שלו, מבין שבתקופה שבין 24.11.2016 לבין 28.11.2016 האופנתיות ברכישה מקוונת מקבלת זריקת עידוד תקשורתית. לפיכך, נדירים הם בתי העסק שאינם מציעים מבצעים מיוחדים בעונה זו, וובכל זאת, הרשו לנו להמליץ לכם על דברים שאסור לפספס:

אמאזון: אם עוד לא הייתם באמאזון, קחו נשימה עמוקה ותיצללו לתוך עולם של עשרות אלפי מוצרים בכל הגדלים והמחירים, מכל תחום ולכל דרישה. הקניות דרך אמאזון בעברית מתאפשרות בזכות השירות הנפלא של האתר הישראלי (Zipi.co.il), אחרי הרשמה/כניסה באתר קאשבק.

גרופון: גרופון הוא האתר המוביל לדילים וקופונים משתלמים במיוחד, המציע הנחות והטבות משמעותיות לשירותי טיפוח, נופש, מוצרים לבית וכמעט כל מה שאפשר לרכוש בחנויות אונליין אחרות. בקרו בעמוד של גרופון (Groupon.co.il) והתחילו להזמין אחרי הרשמה/כניסה באתר קאשבק.

וואלה-שופס: קניון המוצרים והמתנות של וואלה הוא מאתרי המסחר הגדולים והותיקים בישראל, עם מגוון ספקים מהארץ ומחו"ל, מותגי אופנה, מבצעי תיירות ומחלקות שופינג מגוונות נוספות. בקרו בעמוד של וואלה-שופס (wallashops.co.il) והזמינו אחרי הרשמה/כניסה באתר קאשבק.

iHerb: מיטב תוספי התזונה, מוצרי דרמו-קוסמטיקה וטיפוח/בריאות לגברים, נשים וילדים באתר הבינלאומי iHerb בקרו בעמוד של iHerb והזמינו אחרי הרשמה/כניסה באתר קאשבק.

Booking.com: נופש בעולם? בית מלון במחיר הכי טוב? הכירו את אתר התיירות הגדול בעולם שמציע דילים ברגע האחרון, ביקורות וחוות דעת אישיות של לקוחות, דירוג ופריסה חכמה על גבי מפה תיירותית. בקרו בעמוד של Booking והזמינו אחרי הרשמה/כניסה באתר קאשבק.

קנייה מהנה!