אלכוהול לאירועים ולהזמנה אונליין עד הבית - סקירת שוק המשקאות החריפים בישראל

אלכוהול לאירועים ולהזמנה אונליין עד הבית - סקירת שוק המשקאות החריפים בישראל

צריכת משקאות אלכוהוליים, חצתה זה מכבר את עולם חיי הלילה והברים. היום זו כבר ממש תרבות פנאי בארץ כמו גם ברוב חלקי העולם. ניתן למצוא אותה בכל פלחי האוכלוסייה. מגיל 18 (לעתים אף לפני למרות שהחוק אינו מתיר זאת) ועד גיל הפנסיה ואחריו.

אם בעבר הייתה מתויגת בחברה שתייה חריפה, כאקט שלילי ובזוי, הדבר נבע מכך, שהתפיסה הייתה שאנשים צורכים אלכוהול אך ורק כדי 'לדפוק את הראש', לשחרר כל פורקן ובמילים אחרות - פשוט להשתכר. זו היתה התפיסה בהרבה מקומות בעולם. תפיסה זו לא פסחה כמובן גם על ישראל. כיום לעומת זאת, קיימת תרבות די ענפה של שתייה רגועה לצורך הנאה. המחזה של אדם שותה משקה אלכוהולי חריף במיוחד לצד ארוחת ערב דשנה במסעדה, בפאב השכונתי ואפילו בבית , הפך להיות יותר ויותר שכיח ולדבר שבשגרה.

התפתחות תרבות אלכוהולית בישראל
יקב רמת הגולן שהוקם בתחילת שנות ה80, כמו גם מבשלות בירה מקומיות - (אחת הראשונות מהן היתה של חברת טמפו), תרמו להאצת השוק ולהעלאת הביקוש למשקאות אלכוהוליים. יקבי בוטיק החלו להיפתח בכל חלקי הארץ ובברים, החלו להופיע החביות הראשונות, מה שהגדיל משמעותית את תרבות השתייה בישראל.

במהלך 30-40 השנים האחרונות, גם בעקבות תהליכי הגלובליזצייה (אנשים טסים יותר, צופים יותר בסרטים זרים עם פרסומות ובכך נחשפים למותגי אלכוהול שונים ומגוונים), החלו צרכני האלכוהול לחפש עוד חידושים וגיוונים מעבר לים.

חנויות אלכוהול מובילות בארץ
כיום קשה למצוא בית בישראל ללא רפרטואר כזה או אחר של משקאות אלכוהוליים. רבים נוסעים לחו"ל, מקדישים את העצירה בדיוטי פרי לקניית משקאות אלכוהוליים לטווח הקרוב עבורם, עבור משפחתם ואף עבור חוג החברים הקרוב או קונים במרוכז לרגל אירועי שמחות וכדומה. מאידך, היום לא חסרות חנויות גדולות לממכר אלכוהול כשאחת הבולטות מביניהן היא רשת בנא משקאות - חברה שנוסדה לפני כעשרים שנה ושמה לה למטרה את הובלת המכירה של משקאות אלכוהוליים בקנה מידה ארצי, כמו גם להעלאת המודעות לצריכה נכונה ומושכלת של בירה,יין ומשקאות חריפים יותר.

רשת חזקה ובולטת ואף ותיקה הרבה יותר, היא של משפחת חינאווי מיפו. הרשת למעשה התחילה כעסק קטן בחנות צנועה בעיר. כבר בשנות הארבעים והחמישים, משפ' חינאווי ייבאה כבר מגוון רחב של מותגי יין מובחרים מרחבי העולם. עם השנים, הפך העסק למשפחתי ולמשגשג ביותר כשעבר בירושה מדור לדור.

לחיים!

להזמין אלכוהול אונליין - הכי משתלם, הכי נוח
השינויים בתרבות הפנאי, בקצב החיים ובעולם הדיגיטלי לא פסחו גם על ציבור צרכני האלכוהול. כיום כבר לא צריך לנסוע לחו"ל או להגיע לחנות ייעודית על מנת לרכוש ויסקי סינגל מאלט מובחר לדוגמא, בעלות שפוייה.

ניתן לעשות זאת בשפע חנויות האונליין הייעודיות לכך. אלה בדרך כלל גם יהיו זולות יותר מחנויות האופליין. אחת מהחנויות הנ"ל הבולטת ביותר ברשת היא פנקו / Paneco.co.il.

האתר מציע לקנייה ממיטב מותגי האלכוהול הקיימים בשוק, לצד מוצרים משלימים במחירים נוחים כגון ארגזי אקסל ושוופס, כמו גם משקאות קלים דוגמת טרנקוויני בטעמים שונים. בנוסף מציע האתר גם תוספות לצד המשקאות החריפים - בדמות נשנושים: פיצוחים, גרעינים ובייגלה שנחשבים כמשתלבים היטב עם אלכוהול. האתר אף נותן משלוח חינם לכל קנייה מעל 100 ש"ח (סביר שתעברו את הרף הזה בקנייה קלילה..) ועם קאשבק זה אף משתלם הרבה יותר עם 4 אחוז החזר לכל קנייה.

אז כשאתם הולכים לערוך קניות לאירוע הבא שלכם, חשבו על האיכות, הכדאיות הכלכלית ובעיקר הנוחות שבהזמנת אלכוהול מחנויות מומלצות ברשת. כמובן - שתו לרווייה בחכמה ובמתינות. אז שיהיה לכולם המון סיבות לשמוח ולשתות ו..לחיים!!!