מעקב משלוחי אלי אקספרס – כל מה שחשוב לדעת | קאשבק

מעקב משלוחי אלי אקספרס – כל מה שחשוב לדעת

בחירת אפשרות המשלוח הרצויה באלי אקספרס עלולה להיות מעט מבלבלת – אבל זה לא מפתיע, מדובר בערבוב של מידע שכולל חברות שילוח ספציפיות ואופציות שילוח, ביניהן משלוח סטנדרטי, משלוח פרימיום ועוד. מה שמוסיף על הבלבול זה שאתם עלולים לגלות שחלק מהאפשרויות השילוח שמופיעות הן לא שמות של חברות שילוח, אלא שיטות שילוח, כמו למשל Aliexpress" Standard Shipping". אבל אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים! המשיכו לקרוא.

מאיפה אלי אקספרס שולחים אליכם את המוצרים?

אלי אקספרס שולחת את המוצרים שלה בעיקר מסין, אך יש לה גם מחסנים בארה"ב, צרפת, גרמניה, רוסיה, ספרד, פולין, בלגיה, אוסטרליה וטורקיה – היא אף צפויה להתרחב בשנים הקרובות למדינות נוספות. חלק מהמוכרים מציעים משלוח ממחסנים אלו, בנוסף למשלוח מסין. בכל הנוגע למיקום המשלוח של המוצר הספציפי שהזמנתם, אלי אקספרס לא חושפת את המידע המדויק על מיקום הפריט, אלא רק את המדינה. הרבה פעמים הם יתייחסו למיקום כ"ארץ מוצא". 

מהו המשלוח הסטנדרטי של אלי אקספרס?

המשלוח הסטנדרטי של אלי אקספרס הוא משלוח מהיר יחסית, והוא יספק לכם מספר מעקב שיאפשר לכם לבדוק היכן ההזמנה שלכם בכל רגע נתון. ניתן ליישם את שיטת המשלוח הסטנדרטי על רוב חברות השילוח שאלי אקספרס מציעה, כל עוד היא מאפשרת משלוח כזה. 

האם יש אפשרות ליצירת קשר עם חברות משלוחים שמספקות משלוח סטנדרטי?

לא. לשיטת המשלוח הסטנדרטית של אלי אקספרס אין מספר טלפון ליצירת קשר. עם זאת, תמיד תוכלו לפנות לתמיכה של אלי אקספרס דרך מרכז העזרה שלהם. איך עושים זאת? היכנסו למרכז העזרה וגללו למטה לסוף העמוד, שם תמצאו את האפשרות לצ'אט מקוון עם בוט של אלי אקספרס. הבוט המיומן ינסה לפתור את הבעיה שלכם לפני שהוא מעביר אתכם לנציג שירות אנושי. האמת, מדובר בבוט די מתקדם שיש סיכוי טוב שיפתור את הבעיה שלכם ללא התערבות אנושית. 

משלוח סטנדרטי בהשוואה לשיטות משלוח אחרות

כפי שאתם כבר מבינים, יש מספר אפשרויות משלוח. אבל בשביל שלא תתבלבלו נסייע לכם לקבל את ההחלטה המדויקת עבורכם. 

משלוח סטנדרטי בהשוואה למשלוח פרמיום

אלי אקספרס פרימיום היא שיטת המשלוח המהירה ביותר, ומומלץ להשתמש בה כאשר אתם זקוקים למוצר מסוים בדחיפות. זמן המשלוח המשוער עבור משלוח פרימיום של אלי אקספרס הוא 14-7 ימים, ואילו משלוח סטנדרטי של אלי אקספרס מציע זמן משלוח ארוך יותר של 45-15 ימים. משלוח הפרימיום מופעל באמצעות שליחים פרטיים כגון DHL, FedEx, Seur, TNT וכו' וזמין ל-183 מדינות. שיטה זו מספקת משלוח מהיר ומידע נגיש יותר אודות מיקום ההזמנה. אך יחד עם היתרונות הבולטים, יש גם חסרון שהוא דמי משלוח ודמי מכס גדולים יותר, אז כדאי לקחת זאת בחשבון.

משלוח סטנדרטי בהשוואה למשלוח "חסכוני" (Unregistered economy shipping)

ההבדל בין אפשרויות המשלוח הללו הוא זמן המשלוח. משלוח סטנדרטי מהיר בהרבה ממשלוח חסכוני. ניתן לזהות משלוח חסכוני באפשרויות המשלוח אלי אקספרס, על ידי בדיקה אם החבילה מציעה מספר מעקב. שיטות משלוח שאינן מציעות מספר מעקב הן בדרך כלל שיטות משלוח חסכוניות המועברות דרך מכולה באונייה. מצד שני, שיטות משלוח המציעות מספר מעקב מועברות במטוס, וזו כמובן שיטות משלוח הרבה יותר מהירה. 

משלוח חסכוני יופיע בדרך כלל באחד מהשמות הבאים:

Seller’s shipping method

Cainiao Super Economy Global

China Post Ordinary Small Packet Plus

SunYou Economic Air Mail

Singapore Post (international: small Packets-ordinary)

משלוח סטנדרטי בהשוואה ל-ePacket 

בשנת 2011 הציגה אלי אקספרס את שיטת המשלוח ePacket. כיום ePacket נעלמה כמעט לחלוטין מאלי אקספרס, נראה כאילו הוא הוחלף על ידי יורשו - המשלוח הסטנדרטי. אבל אולי עדיין תתקלו בשיטה זו בקטגוריות של מוצרים מסוימים – אז חשוב שתדעו שמבחינת זמני משלוח ואמינות היא דיי זהה למשלוח הסטנדרטי. שתי השיטות מבטיחות שהחבילה תועבר באוויר ולא דרך האוקיינוס ולכן שתי השיטות מציעות מספר מעקב. 

קנייה חכמה באלי אקספרס באמצעות "קאשבק"

אם גם אתם אוהבים לקנות חכם, תוכלו לעשות זאת בעזרת אתר קאשבק. אז איך תעשו את זה? קאשבק מקבלים עמלות על המוצרים שאתם רוכשים באתרים הגדולים בארץ ובעולם, כולל אלי אקספרס – ומה אנחנו עושים? מחזירים לכם כסף על העמלות ששילמתם על הרכישות שביצעתם ישירות לחשבון הבנק או לחשבון הפייפאל!

בשורה התחתונה, המשלוח הסטנדרטי של אלי אקספרס עושה את עבודתו נאמנה – הוא זול יחסית, נותן לכם אפשרות לעקוב אחרי ההזמנה, ואפילו די מהיר. כך שאם אין לכם בעיה לחכות עד 45 יום (רוב הזמן המשלוח מגיע מהר יותר) כדאי שתלכו על המשלוח הסטנדרטי.