להוריד טמפרטורה ברכב - איך לצנן את פנים המכונית בחודשי הקיץ הלוהטים

להוריד טמפרטורה ברכב - איך לצנן את פנים המכונית בחודשי הקיץ הלוהטים

לאתרי הגאדג'טים ברחבי העולם יש מגוון מוצרים חדשניים וסוסי עבודה ותיקים, שיסייעו לכם לשמור על פנים הרכב בטמפרטורה סבירה, כך שתוכלו לצמצם ו/או למנוע לחלוטין את תחושת המחנק בכניסה לרכב שחומו הפנימי מגיע עד ל- 50 מעלות צלזיוס.

למה לאוורר את הרכב?

איוורור פנים הרכב חיוני משתי סיבות - נוחות ובריאות. בריאותית, הכניסה המהירה מטמפרטורה של החוץ אל גל חום מעיק בתוך הרכב, המלווה בדרך כלל בחלקיקים שהתווספו מהרחוב ו/או מחלקי הפלסטיק השונים ברכב, מהווים תמהיל לא רצוי שנכנס לריאות שלנו ומשפיע עלינו בטווח מיידי ולפעמים ארוך. בנוסף לכך, מי אוהב להיכנס באמצע היום לסאונה בבגדי עבודה? אף אחד מאיתנו כנראה וזו סיבה מספיק טובה לצאת למלחמה בחום. אם אתם סומכים רק על המזגן שלכם ברכב ונסיעה בחלונות פתוחים בדקות הראשונות, יש לנו מספר טיפים וכלים שיעזרו לכם לקרר את הרכב גם בקיץ הישראלי הלוהט.

מוצרים ייעודיים לקירור פנימי של מכוניות

במסגרת הפתרונות המוצעים לקירור רכבים, אפשר למצוא את שני הכלים המסורתיים - כיסוי רכב ומאוורר חלון. הכיסוי, אמצעי ותיק וקצן מיושן, עושה את העבודה אך מסורבל ודורש מידה של השקעה קבועה בהסרה לפני כל נסיעה והחזרה בכל חניה. מאוורר חלון לעומת הכיסוי, נחשב פתרון טכנולוגי מתקדם יותר והוא פועל בזכות אנרגית השמש, כדי לדחוק מעט אוויר מפנים הרכב אל החוץ ועל ידי סירקולציית אוויר קבועה - אם כי מאד מתונה - הוא מצליח לשמור על אוויר נקי יותר ועל 2-4 מעלות פחות בתוך הרכב, גם כזה שעומד בשמש ישירה.

אחיו הפחות מוצלח של מאוורר החלון, הוא המאוורר הפנימי, המתווסף לאמצעי הקירור החשמליים ומטרתו לסייע למזגן לפזר את הקור ברכב. המאווררים הזולים בימנו - שהיו מוצר יקר עד לפני כמה שנים - מתחברים בקלות ל USB ו/או מצת הרכב, אך האפקט שלהם בתוך רכב לוהט מעל 40 מעלות עם הכניסה לרכב, כמעט ולא מורגש. באתרים רבים תוכלו למצוא יחידת איוורור מאסיבית יותר, מדובר על ציוד שרמת התרומה שלו לקירור האמיתי של הרכב מוגבלת, אך כשאתם כבר בנסיעה, הוא נכנס לפעולה מיידית כמו מזגן הרכב ותורם את חלקו בפיזור הקור.

לסינים יש גם פתרונות מיזוג אישיים - מכשירי איוורור פשוטים, נטענים על ידי כבל USB ובהם יחידת קירור הנטבלת במים קרים ומפיצה במשך כ 15 דקות אוויר קר ונעים, פתרון פשוט ונוח לנוסע בודד ברכב לוהט.

גם בתחום הכיסוי המסורתי, מציגים הסינים יכולות טכנולוגיות מתקדמות בדמות 'מטריית רכב' על שלט, אמצעי הצללה גאוני  המאפשר לכם לפתוח 'גג' נייד ולהטיל צל על הרכב בלחיצת כפתור. בעזרת אמצעי ייחודי זה, תוכלו על פי היצרן להוריד את טמפרטורת פנים הרכב כמעט ב 50% לעומת רכב שעומד בשמש ללא הצללה.

לסיכום, תוכלו למצוא את המיכשור והמוצרים המיוחדים לקירור פנים הרכב בחודשי הקיץ, במגוון גדול של אתרים כמו עליאקספרס, גמיס, טייני-דיל, דיל-אקסטרים וכמובן איביי. לפני כל רכישת קיץ עבור רכבכם, אנו ממליצים לעבור בחשבון Cashback.co.il שלכם ולקבל החזר כספי על הסכום שהוצאתם, כך שכל רכישה תהיה עבורכם זולה יותר מהמחיר הנקוב באתרי המסחר הנ"ל.