מדריך קנייה באיביי / eBay למתחילים - 7 צעדים ויש לכם מוצר מאתר איביי בדרך אליכם

פורסם ע"י קאשבק בתאריך 24/01/2018

איביי הוא מאתרי המסחר הגדולים בעולם, בו נפגשים צרכנים כמוכם יחד עם עסקים ומוכרים פרטיים, המציעים סחורה מגוונת - חדשה, יד 2 או מחודשת (!). במדריך זה אנחנו נראה לכם איך בשבעה צעדים פשוטים (תשעה למשתמשים שטרם נרשמו) תוכלו להזמין מוצרים מאיביי (eBay.com) באמצעות מנגנון מכירה פומבית/המכרז הידוע (eBay Bid) כשהמחיר הסופי אינו חשוף מראש.

רגע לפני איביי - הדברים שכדאי להכין לפני התחלת קנייה באתר:

- מחשב/טאבלט או סלולרי-נייד חזק עם חיבור לאינטרנט.
- פרטי כרטיס אשראי או חשבון פייפאל.
- מומלץ להכין מראש רשימת מוצרים/צרכים או לפחות קטגוריות בהן תירצו לגלוש (הביקור באתרי מסחר אונליין גדולים כמו איביי עלול להיות מסחרר בפעמים הראשונות וכך ההוצאה שלכם על פריטים שאתם לא באמת צריכים/רוצים עשויה לגדול).
- אם עברתם במתחם הקופונים שלנו וראיתם מבצע ספציפי של איביי, גילשו דרך הקישור המוצע שם, או רישמו לפניכם את מספר קוד הקופון והשתמשו בו בתהליך הרכישה.

הייחוד של איביי - קנייה בשיטת מכרז (מכירה פומבית) והצבת Bid באתר:

צעד 1:
אחרי שתירשמו באתר קאשבק, חפשו את הקישור לאיביי מעמוד הבית/מהתפריט הראשי או הקליקו על הקישור הבא: eBay.com.

צעד 2:
פעם ראשונה בים? ליחצו על כפתור ה-Register והתחילו את תהליך ההרשמה כדי שאתר איביי יזהה אתכם ויאפשר לכם לשמור פריטים ב Wish-List; להזין פרטי תשלום פעם אחת ולשמור אותם להבא בצורה מאובטחת; להציע לכם מוצרים שמתאימים לחיפושים/גיל/מיקום/מין שלכם ועוד.

(אם אתם כבר רשומים לאתר איביי, פשוט בצעו כניסה באמצעות הקישור Sign in. הקלידו את מזהה המשתמש שלכם או את כתובת המייל ואת הסיסמה שבחרתם בהרשמה. מכאן, קיפצו ל'צעד 5' במדריך).

צעד 3:
כדי להירשם, תצטרכו להזין את פרטיכם האישיים כמו שם, כתובת ובחירת שם משתמש User ID וסיסמה כמובן. כשתשלימו את מילוי הפרטים, לחצו על הכפתור Continue.

צעד 4:
חלונית אימות אחרון של הכינוי והאימייל שבחרתכם תופיע, לחצו Yes לאישור הפרטים - ודאו שהם נכונים ואם לא, חיזרו לאחור ותקנו אותם.

צעד 5:
במסך הבא שיופיע, תופיע תיבת חיפוש ובחירה במוצרים שונים מהחנות. תוכלו לחפש שם את שם המוצר/מספר המותג המפורש, או חיפוש כללי שמתאר את הנושא / צבע / פריט שאתם מחפשים.

צעד 6:
רשימת תוצאות החיפוש יציגו לכם תמונה של המוצר ואת שמו של כל פריט עם האפשרות Buy it Now במחיר סופי, או התחלתי כחלק מתהליך Bidding - מכרז. כמו כן, לצד מוצרים שנמצאים תחת מבצע לזמן מוגבל או מכירה פומבית שעומדת להסתיים, יצויין הזמן שבו מסתיימת האפשרות לרכוש או להציע מחיר עבור אותו מוצר.

צעד 7:
לחצו על השם או התמונה של המוצר שאתם רוצים לרכוש. לפני שאתם מציעים מחיר למוצר שנמצא במכירה פומבית, בדקו שהמוכר אמין על ידי לחיצה על ה User ID של המוכר - הכינוי שלו לפרטים נוספים עליו. איביי מאגדים עבורכם במקום זה את כל הביקורות, חוות דעת ודירוגים של לקוחות אמיתיים שקנו מאותו מוכר/סוחר/חנות/מותג בעבר לפניכם.

צעד 8:
כדי להציב Bid, סכום שאותו אתם מוכנים לשלם עבור מוצר כלשהוא ולהשתתף במכרז הפתוח, הקלידו אותו בשדה הייעודי לכך ולחצו Place Bid. אם הסכום הגבוה ביותר שהוצע עד כה עבור המוצר הוא לדוגמא 10 דולר/יורו ואתם מוכנים לשלם מקסימום 15, הקלידו את המספר ואיביי יבצעו עבורכם מכרז אוטומטי, כך שההצעה הראשונית שלכם תהיה 11. אם המציע הקודם או מציע חדש - לקוח כמוכם - יציע כל סכום שלא גבוה מהתקרה שהצבתם, לדוגמא 13, איביי ימשיכו לתת הצעה נגדית בשימכם, בגובה של 14 בדוגמא שלפנינו.

מומלץ להשתמש בשני מקומות אחרי הנקודה העשרונית, מכרזים רבים מוכרעים באזור הזה.

צעד 9:
במסך הבא, תקבלו אישור מאיביי בין אם אתם בעלי ההצעה הגבוהה ביותר באותו רגע, ובין אם מישהו אחר הספיק להציע סכום גבוה יותר ממכם. במקרה האחרון, תוכלו ללחוץ על Bid Again בכדי להציע שוב את הסכום הגבוה ביותר.

טיפ אחרון: מכרזים רבים 'נסגרים' בדקות האחרונות שלהם ואפילו בשניות האחרונות. מומלץ להישאר מעודכנים וצמודים לדף המכרז, כדי לראות אם מישהו מנסה 'לחטוף' לכם את המציאה ברגע האחרון. אם אתם בעלי ההצעה הגבוהה ביותר בתום המכרז, תקבלו אימייל רשמי מאתר איביי ובו הודעה על הזכייה.

וכמובן, כל רכישה באיביי שתעשו דרך Cashback.co.il תזכה אתכם בכסף חזרה לחשבון שלכם, אז התחילו בצעד הראשון והירשמו עכשיו!