אקספדיה - כרטיסי טיסה מוזלים, חדרי מלון בזול, ביקורות, המלצות ודבר ההמון

אקספדיה: כרטיסי טיסה מוזלים, חדרי מלון, ביקורות, המלצות ודבר ההמון

איפה הכי כדאי לרכוש כרטיסי טיסה מוזלים וחדרי מלון

כיצד נולד מנוע חיפוש הטיסות אקספדיה

אקספדיה נוסדה כחטיבה ציבורית של מייקרוסופט הגדולה והליך הפרידה ממנה נמשך כשנתיים. זה החל עם מינויו של ריץ' ברטון למנכל החברה ב1999 והסתיים עם רכישתה מידי מייקרוסופט על ידי USA Inc Networks ב2001.  

חזון החברה מהרגע הראשון היה לתת מענה יעיל ומוצלח ללקוח מרגע סגירת ההזמנה ועד חזרתו הביתה מהחופשה.
ואכן כל מי שנכנס לאתר החברה או לאפליקציית אקספדיה, יכול להיווכח בכך בעצמו. פרט לתאריכים,יעדי הנסיעה, פרטי הטיסות וכל הפרטים הרלוונטיים שאנחנו נוהגים למלא בטרם סגרנו חופשה, אקספדיה נותנת ללקוחותיה הרבה אפשרויות תיור נוספות. בין היתר אפשרויות לבחירת הפלגות ביעדי הנסיעה בתאריכים המבוקשים, אפשרויות להשכרת רכבים (עם חיבור לשדה התעופה הייעודי), שלל אטרקציות שונות ומגוונות על פי התאריכים והיעד המבוקשים ועוד.

אקספדיה הופכת לשחקנית ראשית בחיפוש נופשים

בשנת 2011 נרכשה אקספדיה על ידי Travel Smart Vacations בסכום של 11.3 מיליון דולר. הצעד הזה גם נתן את האות לחיזוק ושיפור התדמית שלה ברחבי העולם. היא החלה להרחיב פעילות ברשתות החברתיות עם הרבה סרטוני הדרכה ושיווק הפונים לקהלי יעד שונים ומגוונים. טיולים ונופשים לאירופה הקלאסית, דרך יעדים אקזוטיים ביבשת אוסטרליה,  טיפוס אתגרי ביעדים הרריים נחשקים ברחבי ארצות הברית, מסע אל חופים מרהיבים במקסיקו ובמרכז אמריקה וגם חוויות לכל המשפחה בדיסני וורלד וחגיגות יום האהבה לגיל השלישי במספר מוקדים ייעודיים.
כך ביצעה אקספדיה את דריסת הרגל הגדולה והמשמעותית שלה בעולם התיירות והנסיעות. 

השיטה של אקספדיה

בעשור האחרון היא ביצעה שיתופי פעולה רבים עם חברות נסיעות ברחבי העולם, כמו גם עם רשתות מלונות ובתי נופש קטנים כמעט בכל נקודה על הפלנטה. צעדים אלו מאפשרים לה לתת ערך מוסף לכל צרכן וצרכן. למשל, כאלה המחפשים ספורט אתגרי, חוויות קולינריות והאופציות הנישתיות יותר גם כן.
אקספדיה הפכה למעצמה אדירה בין היתר בשל כח המיקוח המשמעותי שלה, גם מתוקף היותה מחזיקה באתרים פופולריים דוגמת TripAdvisor.com. 

המלצות וביקורות על אקספדיה

כך למעשה השתלטה אקספדיה באופן די אגרסיבי, על נתחים גדולים מהשוק. זאת בזכות יכולת העמידה שלה מול רשתות בתי המלון ברחבי העולם שמאפשרים לה להציע מחירים תיירותיים ואטרקטיביים במיוחד.
עם זאת, הדבר גם גרר ביקורת עצומה, בין השאר גם בישראל. מכיוון שבתי מלון שלא יישרו קו עם המחירים אותן תבעה אקספדיה, פשוט נזרקו החוצה מאתריהן. הדבר אף הגיע לערכאות משפטיות במספר מדינות.

החברה שהגיעה לגובה הכנסות של 12 מיליארד דולר עד 2019, תקופת טרום הקורונה, החלה לאבד גובה בעקבות המשבר. בנוסף בשנת 2020 נערמו תביעות רבות כנגד אקספדיה בגין אי מתן החזרים לטיסות וחבילות נופש שבוטלו עקב התפרצות נגיף הקורונה. 

לקוחות רבים הביעו את כעסם ותסכולם על גבי הנוכחות ברשתות החברתיות בדבר חוסר זמינות מצד שירות הלקוחות והמתנות למשכי זמן ארוכים ולא סבירים.
תביעות נוספות בולטות כנגד החברה בשנים האחרונות היו בגין טענות להטיית תוצאות בצורה כוזבת של מנועי חיפוש ברשת מצד אקספדיה ושלוחותיה. באפריל האחרון, התחייבה החברה במסגרת סיום הסדרת התביעה, שלא לעסוק עוד בפרסום שקרי באינטרנט. 

בבואכם להזמין חדרי בית מלון, נופש וטיסות באתר אקספדיה, תחסכו עשרות ומאות שקלים על ידי מעבר באתר קאשבק וקבלו החזר כספי לחשבון שלכם!