דרכון ירוק או תו ירוק - כל מה שצריך לדעת

דרכון ירוק או תו ירוק - כל מה שצריך לדעת

קצב מבצע החיסונים הגבוה נותן להמון ישראלים תקווה ליום שאחרי הקורונה, ואפשר להרגיש את זה
מצד חברות התעופה השונות שמגבירות הילוך לקראת חופשת הפסח. אספנו עבורכם את כל המידע
שחשוב שתדעו לפני הזמנת חופשה, וגם מה האפשרויות שיקנה לכם הדרכון הירוק.

למרות הסגר ההדוק בישראל שעתיד להתחיל בלילה שבין חמישי לשישי, לא מעט אנשים כבר מפנטזים על חופשת הפסח שמתחילה בסוף מרץ. האופטימיות הזהירה נובעת כמובן ממבצע החיסונים הגדול והדרכון הירוק, דבר שיאפשר פתיחה של המון יעדים בחו"ל לישראלים.

מה זה הדרכון הירוק ומה הוא מקנה?


כרגע עוד לא הוחלט רשמית אם הדרכון הירוק, או בשמו הנוסף התו הירוק, יהיה פיזי או וירטואלי, אך מה שבטוח הוא יאפשר פתיחה של מספר גדול של ענפים במשק כולל אירועי ספורט ותרבות, והרחבת שיתופי פעולה שונים בין מדינות בתחום התיירות והתעופה. הדרכון הירוק ניתן לכל מתחסן נגד קורונה ויאפשר לכל אדם פטור מבידוד גם לאחר מגע עם חולה מאומת, וכמו כן גם למחלימים שמחזיקים בתעודה ופטורים אף הם מבידוד לאחר נחיתה בשדה התעופה.

מה זמן התוקף של הדרכון הירוק?


לפי הערכה של משרד הבריאות, כדי לאפשר שגרת חיים בטוחה וגם לאפשר חזרה מהירה לשגרה התוקף של הדרכון הירוק יהיה חצי שנה לכל מי שמתחסן נגד מחלת הקורונה (covid-19).
כאלו בישראל שלא יוכלו להתחסן יקבלו אישור מיוחד ל- 72 שעות בתנאי שיעברו בדיקה, בדומה למתווה האיים הירוקים באילת
ובים המלח.

במידה והדרכון הירוק יאושר לא רק בישראל, יהיו צפויים לנו יעדים חדשים מעניינים שנוכל לטוס אליהם בעקבות הסכמי השלום כמו מרוקו, דובאי, בחריין, ובנוסף גם כאלו מוכרים וקרובים כמו האיים ביוון, קפריסין, ומונטנגרו שהיית פתוחה לישראלים ללא צורך בבידוד כמדינה ירוקה. אנחנו ב- cashback ממליצים להזמין חופשה שניתנת לביטול דרך בוקינג, קיאק או הוטלס לפני שהמחירים עולים בחזרה, וכמובן בכל מעבר דרך קאשבק אתם זוכים לקבל החזרים כספיים של מאות שקלים בממוצע על חופשה משפחתית.