טיפים שיעזרו לכם להוזיל את עלות המיסים בכל קנייה ברשת

טיפים שיעזרו לכם להוזיל את עלות המיסים בכל קנייה ברשת

כל ישראלי ותיק שקונה מוצרים אונליין מכיר את חוק המיסים בארץ, חריגה בסנט אחד מעל 75 $ ותאלצו להיפרד מסכום מסוים לטובת מיסים המוגדרים בחוק. בשביל זה ריכזנו עבורכם מספר טיפים שחשוב שתבצעו לפני כל קנייה או טרם תשלום המס כדי להוזיל או למנוע אותו.

מס קנייה, חוק מס ערך מוסף או מכס, מי מכם שקונה ברשת לא נתקל אי פעם במילים האלו הגורמות לכל שופר מתחיל ומתקדם לחשוב פעמיים, ולהתחיל לעשות חישובים כמה בסופו של דבר יעלה המוצר שהוא ראה במבצע באליאקספרס או הפריט הכי חם כרגע באסוס. תפקיד רשות המסים בישראל מאחדת כמה אגפי מס שונים, לכן חשוב שתדעו על מה אתם משלמים:

מכס - בטח תהיתם לעצמכם אי פעם מאיזה סכום תשלמו מכס על החבילה מאסוס, וכמה בסופו של דבר היא תעלה. סוג מס זה מתרחש בהכנסת סחורות ומוצרים לישראל מחו"ל, לרוב תהיו פטורים מסעיף זה כאשר עלות החבילה היא בין 76 $ - 500 $, אך שימו לב כאשר סכום זה יחצה תהיו חייבים בדרישת תשלום מכס בשיעור משתנה לפי סוג המוצר.

מס קנייה - סוג מס זה חל על מוצרים בישראל בשוק המקומי, ומס הקנייה מתרחש גם על מוצרים מיובאים מחו"ל. אחוז מס הקנייה משתנה בין רשימת המוצרים בטבלת מסי יבוא באתר של רשות המיסים, ובהתאם לקטגוריה המשתייכת אליו(מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, אופנה וכו').

מע"מ - לפעמים כדי לשחרר חבילה מהמכס, נצטרך לשלם מע"מ, מס ערך מוסף, שהינו מס המוטל על כל עסקה שנעשית בישראל ובנוסף גם על מוצרים מיובאים מחו"ל. כאשר נחצה את הסכום 75 $ לרוב נקבל הודעה המחייבת אותנו ב- 17% מערך העסקה, שזה גובה המע"מ הנקוב בישראל.

טיפים חשובים להוזלת המיסים


אחרי שהסברנו בקצרה מה סוגי המיסים שכל אחד חייב לדעת לפני כל רכישה באתרי הקניות באינטרנט, הנה מספר טיפים שכדאי שתשמרו לעצמכם במהלך מסע הקניות שלכם וחשוב שתעשו רגע לפני שאתם ממהרים לשלם למכס בישראל על שחרור החבילות שלכם:

1. הגשת טופס ערעור - כל מוצר שמגיע לארץ משוערך לפעמים לפי השווי הדומה שיש להשיג אותו בישראל, לכן כדי להפחית את סך העלויות הגבוהות שדורשים מכם, יש לכם אפשרות להגיש טופס ערעור על גובה המיסים אשר אליו מומלץ לצרף כל הוכחת קנייה שקשורה למוצר כמו קבלות מכרטיס האשראי, או צילומי מסך של קניית המוצר מאותו אתר, כך תוכלו להוכיח את העלות המקורית של המוצר ואי הצדקה לפעמים של תשלום מיסים גבוה.

2. התמקחות - אחת השיטות הכי נפוצות כדי להשיג תמורה מקסימלית בעלות מינימלית בישראל, היא כמובן התמקחות. המיסים שצויינו בסעיפים למעלה כמו מס קנייה או מכס הם קבועים ולא ניתן לשנות אותם, אך עמלות שונות שמתווספות לדרישת התשלום כמו אגרת מחשב, דמי הקצאת אשראי, דמי תפעול, עמלת שחרור ועוד.. ניתנות לביטול או הוזלה משמעותית.

3. מחשבון מיסים ומכס - כדי להקל עליכם את אופן החישובים וההזמנה, יצרנו במיוחד בשבילכם בקאשבק כלי שיעזור לכם לחשב את עלויות המכס והייבוא של כל מוצר כמעט ע"י בחירה בקטגוריה המתאימה, ותוכלו גם לדעת במידה והוא חוצה את רף המס של 75 $ כמה תצטרכו לשלם בשקלים.

מגיעים מוכנים לקנייה ברשת

חשוב שתהיו עירניים לתנודות שער הדולר לפני ביצוע הקנייה שלכם, ולכן אנחנו ממליצים רגע לפני הקנייה לחפש בגוגל את המונח exchange rate, ולבצע המרה של שער הדולר במידה והקנייה שלכם ברשת מתבצעת בשקלים. כך תדעו שלא עברתם את הרף של 75 $ ותהיו פטורים במקרה הזה ממיסים מסוימים שלפעמים מגיעים לכ- 25% מערך החבילה.
במהלך כל רכישה שלכם תצטרכו לכתוב את המיקוד של הכתובת שלכם, מספר ייחודי שיבטיח שכל דבר דואר וחבילה יישלחו באמת אליכם. תוכלו להיעזר בכלי חיפוש המיקוד המיוחד שיצרנו במיוחד עבורכם, המיקוד מזהה את המיקום המדויק ומונע טעויות במשלוח, פשוט הזינו עיר / יישוב, שם רחוב, מספר וקבלו את המיקוד המדויק שלכם.

לסיכום, חשוב לנו להביא לכם בכל פעם טיפים וכלים כדי שתבצעו את הקניות שלכם באונליין בצורה חכמה ובטוחה, לכן כדי להיות בבקרה על ההזמנות שלכם יצרנו כלי מעקב משלוחים המאפשר לכם לראות היכן המוצר שהזמנתם מ- AliExpress או כל אתר אחר שאתם אוהבים, ומידע מרוכז ממערכות המשלוח הכי נפוצות ברשת. מעבר לאפשרויות החיסכון שהבאנו פה כל קנייה ב- cashback מזכה אתכם בהחזר כספי ישירות לחשבון שלכם באתר, לכן זכרו תמיד לעבור לפני כל קנייה דרך האתר או האפליקציה.