שואבי אבק לחג - סקירה והשוואה, אביב הגיע, שיאומי, דייסון או ביסל בא?

שואבי אבק לחג - סקירה והשוואה. אביב הגיע, שיאומי, דייסון או ביסל בא?

עונת האביב כבר ממש פה ואיתה גם מגיע גנרל סדר. אז לרגל חג הנקיונות הממשמש ובא, בחרנו לסקור עבורכם את שואבי האבק המובילים והפופולריים ביותר מהמותגים המובילים - שיאומי, דייסון, ניטו, דרימי וטינקו. הנה הם לפניכם:

שואבי אבק שיאומי

שואב של שיאומי - לאחר שהורגלנו למכשירים הסלולריים הכל כך יעילים שלהם, ובעיקר לעלות הנמוכה יחסית אל מול התועלת, הענקית הסינית ממשיכה להציג הרכב מנצח ומגוון מוצרי צריכה חשמליים. בתחום שואבי האבק, הרגילים והשוטפים, יש לה הרבה מה למכור. תרתי משמע.
רוב השואבים החדשים של שיאומי מציגים ביצועים טובים בהקשר של עוצמת שאיבה. החברה גם השקיעה רבות בשיפור איכות החומרים כך שכיאה למוצריה, ניתן להנות כאן הן מעלות נמוכה ביחס למתחרים והן לעמידות גבוהה לסוגי לכלוך ומשטחים שונים.

עם זאת, עקב אכילס של חלק ניכר מהדגמים המובילים, הוא סוגיית ניקוי השטיחים בבית. השואבים של שיאומי (ברובם) נוטים להיתקע בהם ולהזיזם, לפחות כשהם מופעלים בעוצמה מירבית. נקודות תורפה בולטות נוספות הן חוסר העמידות לשיערות ארוכות והעובדה שכפתור ההפעלה מחייב לחיצה קבועה, דבר שמסרבל ומקשה על מלאכת השאיבה לאורך זמן. גם מיכל האיסוף לרוב קטן ולכן דורש ריקון לעתים תכופות.

עם זאת, אין ספק שהשואבים החדשים של שיאומי ובפרט הMOP PRO כמו גם ה1C, הן גרסאות חדשניות ומואד משודרגות. הן מבחינת איכות ניקוי של כתמים בעייתיים והן מבחינת פיזור חום יעיל. הדגמים החדישים מגיעים עם ערכת אביזרים נלווים דוגמת להב ייעודי לניקוי לכלוכים שנתקעים בפיית השאיבה הרגילה. ברוב השואבים של החברה משך זמן הטעינה של המכשיר לא עולה על שעתיים וחצי, דבר המקנה לו יתרון יחסי בהשוואה לאחרים.

שואבי אבק דייסון

אז לעומת השיאומי, הדייסון נקשר לכולנו אסוציאיטיבית לפעולת השאיבה. זאת הודות למגוון רחב של שואבי איכות אליהם הורגלנו מהחברה. בעיקר בשל הוורסיטיליות של שואב האבק האלחוטי מבית דייסון ועמידותו לסוגים שונים של חללים, משטחים, רצפות ויכולת ניידות מרשימה. האחרונה אמורה בעיקר לדגמים חדשים כמו הV11 Absolute המשובח.
ניקיון יסודי ועמוק, עיצוב מרשים ואורך חיי סוללה מצטיין במיוחד, אלה הם חלק מסימני ההיכר של הAbsolute

חסרון משמעותי של שואבי דייסון ביחס לשיאומי (במיוחד) וגם לשאר המתחרים, הוא המחיר שמשמעותית יקר יותר. עם זאת, אם תסתפקו בזמן שאיבה רצוף מועט יותר ובשליטה טובה בחללים קטנים, יש מספר דגמים של דייסון בעלות די נמוכה (ולא רק ביחס לV11) שיבצעו היטב את המלאכה. 

לחברה מספר דגמים מותאמים במיוחד לבתים בהם יש חיות מחמד. ביניהם הV11 והV8 Animal. אלה מצטיינים מאוד עם שטיחים ובדגמים החדשים מגיעה ערכה של אביזרים נלווים כמו מברשת ריפוד וכלי לניקוי מדרגות. 

אז אם אתם לא מתפשרים על איכות ויש לכם אפשרות כלכלית, הV11 Absolute הוא אופציה מצויינת בשבילכם. עם זאת, אם אתם מחפשים ידית פחות כבדה משמעותית לתפעול וגם המחיר קצת לוחץ, יש עבורכם אופציות ראויות נוספות. 

כיום רובנו מעדיפים אמנם שימוש בשואב אלחוטי. אך לא מעט אנשים עדיין זקוקים לשואבים קטנים וקומפקטיים אותם ניתן לנצל טוב יותר בחללים קטנים וצפופים דוגמת הרכב שלנו. וכאן הדייסון מצטיין במיוחד עם ה V7 Trigger הידני.

שואבי אבק ביסל

הגענו אל ביסל. הייחודיות שלו ללא שום צל של ספק, היא הפונקציונלית הכפולה שלו - שאיבה ושטיפה. דבר די נדיר למכשירים אלחוטיים נטענים. הדברים אמורים בעיקר בנוגע לדגם הדגל של החברה - הCrossWave Cordless, המצטיין במיוחד בניקוי רצפות ואף פרקטים ושטיחים. היכולות שלו מרשימות במיוחד, בין היתר בשל האופצייה לבצע את 2 הפעולות - השאיבה והשטיפה בעת ובעונה אחת ולא בנפרד! 

גם חיי הסוללה שלו ארוכים במיוחד והוא עובד בשקט יחסי. מאידך ולמרות התפעלות צרכנית מרשימה במיוחד, לביסל מספר חסרונות בולטים מאוד. הוא אינו מצטיין בניקוי פינות ויכולת השאיבה שלו במקומות צרים, מוגבלת מאוד על פי עדויות משתמשים. בנוסף, מספר דגמים שלו לרבות הCrossWave Cordless המדובר, הינם כבדים, גדולים ומעט מסורבלים. 

השואבים-שוטפים של ביסל מגיעים בדרך כלל עם גלגלי סיליקון איכותיים המקלים על מלאכת התמרון כמו גם אביזרים נלווים לשתי הפעולות דוגמת מברשת למגוון משטחים, כוס למדידת מים לניקוי עצמי, 2 מיכלי מים נפרדים (למים נקיים ומלוכלכים) ועוד.

מבחינת המחיר, העלות של הביסל היא בין העלות של שואב דייסון לזו של שואב שיאומי.

שואבי אבק טינקו

אם אתם מחפשים חלופה זולה יותר לשואב שוטף של ביסל, יתכן מאוד שהמכשיר של טינקו הוא ה-דבר עבורכם. אז למה טינקו? קודם כל כי הוא מכיל מנגנון לזיהוי מצב המשטח מבחינת לכלוך כך שהוא מוציא באופן אוטומטי בדיוק את כמות המים הדרושה - חסכון חשוב! שנית, הוא נושא מיכלים גדולים יחסית של מים נקיים ומלוכלכים, דבר המקל ומייעל מאוד את פעולת השטיפה. קיימת כמו בביסל אפשרות להפרדה בין השאיבה לשטיפה וזאת על ידי ניתוק מיכל המים. השואב של טינקו מראה יכולות שאיבה וניקוי מרשימות במיוחד והמנוע שלו שקט מאוד, בטח ביחס למתחרים, לרבות השואבים מבית ביסל. 

באופן כללי התחזוקה של הטינקו נוחה וקלה מאוד לתפעול. 

החסרונות העיקריים בו הוא משך הטענה ארוך במיוחד - כ4-5 שעות ושהוא נטול סוללה נשלפת וכזו המספיקה לזמן עבודה של 35 דקות בלבד. הטינקו מתקשה בניקוי של שטיחים עבים ובעל מוט עם זוית הטייה קטנה מדי. דבר המקשה בניקוי מתחת לרהיטים מבלי להזיזם. למרות הקלות היחסית בשימוש שלו, במקרים רבים הוא ידרוש ניקוי עצמי יסודי בתוספת שטיפה של המיכל.

שואבי אבק דרימי

המותג הסיני דרימי בעולמות שואבי האבק, נכנס לחיינו בשנים האחרונות וממותג כתחליף דייסון ואף שיאומי בעלות נמוכה משמעותית, כמובן תלוי דגם.

רוב הדגמים מבית דרימי מצטיינים מבחינת חיי סוללה ארוכים, כ90 דקות בדרך כלל. יתרון מובהק על חלק מהמתחרים היא העובדה שלחיצה אחת מאפשרת פעולה ממושכת ללא צורך ללחוץ באופן רצוף על הכפתור, דבר המסרבל ומקשה מאוד על פעולת הניקוי. התחזוקה בו מאוד נוחה והוא מגלה עמידות לאורך זמן. לשואבי דרימי כבל חשמל ארוך במיוחד, דבר המקל על התפעול שלהם באופן משמעותי אל מול האחרים. 

בDreame V12 החדשני, מגיעה מצורפת למוט, זוית בת 90 מעלות, המקלה את המלאכה בניקוי מסילות ומקומות צרים. זהו דגם העילית של החברה שבמרבית הפרמטרים לא נופל כלל מהמתחרים, כולל דייסון. עם זאת, המפרט הטכני העשיר הכולל בין היתר תצוגת LED המראה את מצב הסוללה בכל זמן נתון, בא לידי ביטוי גם במחיר, כשהדגם המדובר 'מצמצם' פערים מול האחרים גם בעלות הכספית שלו.

בסיכומו של דבר, הכל עניין של תקציב ופונקציונליות. יש כאלה שיעדיפו לשלם יותר ולחסוך בזמן - במידה ורוצים לשאוב ולשטוף בו זמנית, למשל כמו בשואבים של ביסל. אחרים ישימו את הדגש על יעילות מול סוגים שונים של משטחים והתמודדות טובה עם חללים כמו תקרות, מסילות ופינות. יהיו כאלה שיתעקשו על שואב קל משקל ונוח לתפעול ותחזוק, גם לכך יש פתרונות בסקירה הנ"ל.

על כן לכל אחד יש את המותג המנצח עבורו. 

ישנם דילים רבים בעונה זו אך אם ברצונכם לחסוך מראש עוד כמה מאות שקלים, כנסו לשם כך לCASHBACK ותקבלו החזר כספי על הזמנת שואב/שוטף אלחוטי/רובוטי.