שיאומי Mi 9 או וואווי P30? השוואת דגמים מובילים של סלולרי זול ואמין

שיאומי Mi 9 או וואווי P30? השוואת דגמים מובילים של סלולרי זול ואמין

מי מאיתנו לא שמע על עליאקספרס? האתר הסיני הנודע הפך לשם דבר ברחבי הגלובוס ובפרט בישראל. בכלל נראה שהמהפכה הסינית העולמית לא פסחה על שום מוצר . קל וחומר על שוק הסלולר הדינאמי. 2 חברות מובילות בתחום שמהוות אבן דרך בשינוי , הן שיאומי ו-וואווי.

ב-2 המקרים, מדובר בחברות שהפכו מהר מאוד למותג מצליח בצורה מסחררת. לשתיהן רקורד מרשים של מכשירים מוצלחים בגרסאות שונות ומגוונות וגם למחיר יש משקל נכבד בהצלחתן. עד לפני שנים בודדות , הנטייה הטבעית שלנו היתה להתלבט בין רכישת מכשיר אייפון או סמסונג. כיום התמונה השתנתה לחלוטין. הניידים הסיניים ושיאומי ו-וואווי בפרט, נותנים פייט חזק ונמצאים בראש הפירמידה. אם פעם היינו רוכשים מכשירים סיניים מתוך שיקול כספי גרידא , הרי שהיום המותגים החדשים מבית שיאומי ו-וואווי עומדים בסטנדרטים הגבוהים גם מבחינת איכות המכשיר, עיצובו , המפרט הטכני המרשים שלו ועוד.

לאחרונה הושקו 2 דגמים מבטיחים מבית היוצר המשובח של וואווי ושיאומי ולצורך כך, החלטנו לסקור אותם עבורכם.

ראשית נתייחס לדברים הדומים הקיימים בשני המכשירים ויש לא מעט כאלה. גם המי 9 של שיאומי וגם הפי 30 של וואווי באים עם מערכת הפעלה זהה - אנדרואיד 9 pie. לשניהם נפח אחסון של 128 ג'יגה כשבוואווי יש גם אופציית הרחבה ל256 ג'יגה. בשניהם יש מסך מגע קיבולי multi touch. בנוגע למצלמה - בשני הדגמים המצלמה מכילה זום אופטי , פלאש אוטומטי וחיישן לזיהוי פנים אולם הרזולוציה שונה. בשיאומי הרזולוציה היא 8000x6000 פיקסל ואילו בוואווי מדובר ב7360x4912 פיקסל. גודל המסך בשיאומי מעט גדול יותר מזה של הוואווי - 16.23 ס"מ לעומת 15.49 ס"מ. השיאומי גם שוקל מעט יותר כ173 גרם לעומת 165 של הוואווי והוא גם ארוך יותר - כ157.5 מ"מ לעומת 149.1 מ"מ. לשניהם סוללת li עם אפשרות לטעינה מהירה. קיבולת הסוללה בוואווי היא 3650mAh לעומת 3300mAh בשיאומי. במחיר ניתן לראות הבדל מהותי כשמחירו של המי 9 בשוק כיום נע סביב 2000 ש"ח ואילו הוואווי פי 30 נמכר סביב 2700-2900 ש"ח כשגרסת הפרו החדישה שלו נמכרת אף במחיר יקר יותר.

זוהי למעשה סקירה והשוואה בין שני מכשירים מצויינים המצוhידים במיטב הטכנולוגיה החדשנית שעולם הסלולר מציע כיום. שיאומי והמתחרה וואווי מציגות מכשירים זולים וטובים, מתקדמים ופורצי דרך לאחרונה. בדרככם לרכישה, אל תשכחו לעבור בקאשבק על מנת לחסוך עלויות ולקבל את ההחזר הכספי המגיע לכם בעזרת cashback.co.il.