אסוס ועוד - 5 גישות שונות להצגת המלצות גולשים בחנות

אסוס ועוד - 5 גישות שונות להצגת המלצות גולשים בחנות

צריך להעיף מבט קל בעמודי הבית של אתרי המסחר הגדולים בעולם - במיוחד אחרי Login והתחברות לפרופיל האישי - בשביל להבין שהמלצות הקנייה המותאמות אישית הן כאן להישאר. היכולת להמליץ לגולשים על מוצרים רלוונטים לגילם, אופיים, מצבם הכלכלי ומינם, היא חלק חשוב ומהותי בגדילתו של האי-קומרס בישראל ובעולם. כיצד אתר אסוס (Asos.com) מתייחס למשימה הקשה הזו ואיך מתייחסות לכך חנויות מקוונות נוספות?

בשנים האחרונות, יותר מ 70% מהמוצרים הנמכרים באתרי המסחר הגדולים בעולם, נרכשו לאחר המלצה אוטומטית של מנגנון חכם באתר. כזה שבכל חנות מקוונת קונה, מנסים לשחזר. בסקר אתרים ענק שנערך בקרב חנויות פעילות, נמצא כי המלצות יכולות להגדיל את הרווח בכ 300% ואת אחוזי המרת המבקרים ללקוחות, בכ 150%. בנוסף, יש להמלצות יכולת להגדיל את עגלת הקניות בכ-חמישים אחוז!. נתונים אלו משתנים בין תחומים ותלויים במצב ההתחלתי של ההתייחסות להמלצות באתר, אך הם מותירים רושם ברור - המלצות באתר משפיעות על היכולת לשגשג אונליין.

הדרישה והיתרונות של המלצות מוצרים ברורה כיום לכל אתר מסחר מקוון ואולם חנויות אונליין שונות מתייחסות ומבצעות את המשימה בצורות שונות, הנה כמה מהמובילות ודרכי ההתמודדות שלהם בצורך לספק לגולשים המלצות והתאמות אישיות:

אסוס - השלימי את המראה, שיטת המלצות מבוססת טעם אישי

אתר אסוס / Asos האופנתי, מציע דרך מקורית ובולטת להציע מוצרים נוספים לכל רוכש/ת. Complete the Look הוא כפתור שנמצא כמעט בכל מוצר, המאפשר לגולשים לקבל המלצות או יותר נכון התאמות של מוצרים נלווים/משלימים/מתאימים/דומים למוצר שכבר נבחר על ידם. שיטה זו מבוססת על הטעם האישי והרצון להשיג מראה ייחודי או מוכן מראש. עם הצלחת השיטה, הוסיפו בחנות אסוס את הכפתור Buy the look, המאפשר הכנסה מהירה לעגלה של כל המוצרים הנלווים והמשלימים את המראה, בהתאם לפריט הראשון שבחרתם ובתנאי שהוא חלק מ'לוק' מוכן.

שיטת 'לקוחות אחרים צפו ב..'

באתרים רבים בעולם משתמשים בנתוני השימוש של האתר, כדי להציג לגולש חדש מידע נצבר על לקוחות שהיו שם לפניו או יחד איתו. ממש כמו בין קבוצת חנויות בקניון, המשרות אווירה של תנועת קונים גם אם בכל חנות יש ברגע נתון מעט לקוחות פוטנציאליים. שיטת הצגת מוצרים תחת הכותרות 'מוצרים שאחרים צופים בהם כרגע', 'מוצרים שנמכרו היום' וכד', מבוססת על יסודות השופינג החברתי, כזה המשפיע ומושפע מחוכמת ההמונים והמשווקים לא פחות.

שיטת סקרים ושאלות

בעוד שרוב ההמלצות על מוצרים נלווים ומכירות 'אפסייל' נמצאות בעמוד המוצר או לקראת סיום/בסיום תהליכי רכישה אונליין, בשיטת הסקרים והתחקור של הגולשים מציגים אתרים שאלה שבנלווה לתשובותיה, מתקבלים גם מוצרים מומלצים או מתאימים לתשובות שסופקו. בצורה זו יכולים הלקוחות להגיע לרמת התאמה מקסימלית בין הצורך להיצע.

שיטת 'מאותו מותג'

שיטה מקובלת ונהוגה בעיקר באתרי אופנה, טיפוח או מוצרי מזון לבעלי חיים היא הדרך של חנויות מקוונות להציף המלצות על ידי שימוש במותג. מותגים שונים באתרים שונים ובנושאי מסחר שונים, מהווים נדבך חשוב ומרכזי במשיכת קהל ובשכנוע שלו להשלים הזמנה באינטרנט. כאשר לקוח מגיע למוצר ממותג מסוים והוא מרוצה ממראהו, ממחירו או מקו העיצוב שלו הוא מקבל בשמחה הצעה לבחון פריטים נוספים של אותו מותג, מתוך הנחה שאותם יתרונות עבורו, נמצאים גם שם, במוצר הנוסף מבית אותו מותג.

שיטת 'אי אפשר לסרב'

בשיטה זו של המלצות מוצרים אוטומטיות, מעבירות החנויות הגדולות לקוחות קטנים ומזדמנים, לצד של לקוחות חוזרים עם עגלות קנייה מלאות. כיצד? בעזרת הצעות משתלמות, חבילות של 2-10 פריטים מאותו מוצר, שילוב של המוצר בתוך חבילה מוצרים משלימים והתניות להנחה בתמורה לרכישה של פריט/ים נוסף/ים. שיטה זו נחשבת למשתלמת ביותר עבור הלקוח, כי היא לרוב מבוססת על 'תפירה אישית' מאד של החבילות, תזמון המשלוח, עלותו וכן הסגנון, המחיר, העיצוב והנושאים שאותה חנות מעריכה שעניינים את לקוחותיה.

עכשיו כשאתם מודעים למגוון שיטות של המלצת מוצרים, תוכלו להיווכח ולראות שגם רבים מהמוצרים האחרים שאתם נחשפים אליהם באתרי המסחר השונים, כבר עברו שיקלול כלשהוא, קרי הם 'לא סתם שם' ובכך תהפכו לרוכשי אינטרנט חכמים יותר. בשביל להשלים את המהלך החכם, זכרו לעבור תמיד באתר קאשבק Cashback.co.il בכל הזמנה ולקבל החזר כספי לחשבון שלכם.