ביטול עסקה (Dispute) באתר עליאקספרס - איך מבצעים דיספיוט מהיר?

עליאקספרס עושים מאמץ להיות אתר מכירות גדול - הכי גדול - והמישור המשמעותי ביותר במהפכה של האתרים הסיניים שבראשם עליאקספרס הוא השירות והאוטומציה של פעולות שאמורות להיות פשוטות עבור הלקוחות - כמו ביטול עסקה. מדוע חשוב לעליאקספרס לאפשר ביטול כמעט בכל מחיר? כיצד מבצעים ביטול / דיספיוט בקלות ולא נפגעים ממשלוח שלא הגיע ו/או מוצר פגום?

ביטול עסקה באתר עליאקספרס:

ביטול עסקה אחרי שהכנסתם מוצרים לעגלת הקניות, שילמתם ואפילו לחצתם על אישור סופי, הוא הליך קל. מדוע? כיוון שהחנויות והמוכרים באתר המכירות הסיני הגדול מכולם עליאקספרס מגיבים מהר. ההזמנה שלכם תאושר לפעמים בתוך שניות עד שעות או מקסימום כמה ימים ותעבור לסטטוס Awating Shipment. עד השלב שבו המוצרים יישלחו אליכם, תוכלו להיכנס לרשימת ההזמנות ולצד כל מוצר תמצאו כפתור Cancel אפור שבו תזינו את הסיבה והודעת הביטול תישלח למוכר/חנות. בחלק מהמקרים תקבלו מענה שמציע חלופה או פיצוי תמורת השלמת העסקה, אך ברוב המקרים העסקה תתבטל במהירות.

פתיחת Dispute / דיספיוט באתר אליאקספרס:

אחרי שמוכר/חנות באתר עליאקספרס מוציאים את המוצרים שהזמנתם למשלוח, מגיע שלב שבו תוכלו 'לפתוח דיספיוט' - לבקש ביטול והחזר כספי, גם הרבה אחרי שהמוצר כבר בדרך. הקישור Open Dispute נמצא בצבע כחול בולט לצד כל מוצר שהזמנתם ותוכלו לדרוש פיצוי עד 15 יום מהרגע שדיווחתם שהמוצר הגיע אליכם.

:הסיבות לפתיחת דיספיוט / Dispute לאחר הזמנה באתר עליאקספרס

המוכר/חנות לא עמדו בתנאי המשלוח והוא מתעכב.

המשלוח ממאן להגיע.

המוצר שונה ממה שהוזמן בתכלית.

כמות הפריטים שהגיעו לא תואמת את המספרים שהוצגו בדף המוצר ועוד.

מוצר לא שמיש.

חשיבות השירות והאוטומציה של פעולות הגולשים עבור עליאקספרס ואתרי מסחר דומים:

כאשר הבינו באתר עליאקספרס שהשירות שלהם נחשב לבעייתי עבור רוב אוכלוסיית העולם והמוצרים בחלקם לא עומדים בסטנדרט מערבי, נעשתה מהפכה של ממש וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של איכויות, לסווג על פי המלצות, דירוגים ואמינות הספק.

במישור השירותי, עליאקספרס דואגים ללקוח עד הסוף (ולמעשה - עד הגעת המשלוח וגם הרבה אחריו). את פתיחת הדיספיוט ניתן כאמור לבצע גם חמישה-עשר יום לאחר הגעת המשלוח. יתרה מכך, במשך כ 60 יום (משתנה בין ספק לספק), עליאקספרס מעניק לכם 'ביטוח הזמנה' שיאפשר לכם לקבל פיצוי או החזר מסיבה כלשהי - אותה עליכם יהיה לפרט בפנייה אם תירצו להגיש תלונה על הספק/מוצר/תהליך המשלוח.

המלצות, טיפים ונסיון אישי אחרי שופינג בעליאקספרס:

כמעט בכל סיטואציה וסטטוס של ההזמנה, תוכלו לפנות לחנות/לסוחר ולהתלונן. אם התלונה מוצדקת ויש לכם הוכחות מצולמות, ברוב מכריע של המקרים תקבלו החזר, או פיצוי או משלוח של אותו מוצר בשנית. הדבר תלוי בוותק של הספק ובעלות המוצר שבחרתם להזמין.

לפני כל הזמנה, בידקו את ביקורות ההגולשים וחפשו עדויות על מהירות או איכות השילוח, כך תימנעו מהפתעות לא נעימות.

שימו לב שבכל דף מוצר באתר, כתובים תנאי המשלוח. למשל, אין טעם להתלונן על סוחר שלא שלח את המוצר אחרי 35 יום או לפתוח דיספיוט, כאשר תנאי השילוח אומרים שהוא מחויב לעשות זאת עד 45 יום.

כדאי, אך לא חובה, לדווח על מוצר שהגיע אליכם בדואר. אם אתם מזמינים הרבה פעמים מהאתר, זה יקל עליכם לעקוב אחרי המוצרים שכבר הגיעו ואלו שמתמהמהים ואולי עליהם יש לפתוח Dispute.

ביטול עסקה/דיספיוט וקבלת החזר כספי באתר עלי-אקספרס:

גולשים וגולשות הרשומים באתר קאשבק, מקבלים החזר כספי בעבור כל הזמנה באתר אלי-אקספרס, בגובה של 5% מעלות המוצר (לדוגמא - מוצר שעולה 100 ש"ח מזכה את משתמשי קאשבק ב 4 ש"ח חזרה לחשבון). אם אתם מבטלים/פותחים דיספיוט והעסקה מתבטלת, גם ההחזר הכספי לא יוצא לפועל. אך אל דאגה, בהזמנה הבאה באתר עלי אקספרס - כמו גם בכל החנויות השמתתפות - דרך קאשבק, תקבלו החזר כספי בעבור כל הזמנה.

*נא לא לשכוח לעבור דרך קאשבק לפני הקנייה הבאה שלכם!

קנייה מהנה :)