שופינג 2020 - 6 טרנדים אונליין

שופינג 2020 - 6 טרנדים אונליין

עולם המסחר האלקטרוני נע בקצב מסחרר קדימה, ממש ביחס ישיר לקצב הטכנולוגיה שאינו מרפה.
להישאר מעודכן בכל הנוגע לחדשנות וטרנדים בעולם הקניות אונליין, זה יותר מהכרח עבור כל מי שרוצה להישאר רלוונטי ולהמשיך למכור/לקנות.


אילו טרנדים מובילים בעולם השופינג יש ל-2020 להציע

1. ביצוע רכישה דרך מדיה חברתית -

הרבה פלטפורמות חברתיות ברשת הופכות למיני מנוע חיפוש והן משמשות כיום קרקע פורייה למשווקים.
הרשתות החברתיות מיהרו לזהות את פוטנציאל הפרסום (כמו גם הקנייה) העצום שבהם, היום הן מציעות לאותן חנויות מסחר אונליין קיצור דרך משמעותי ללקוחות בדמות קישורים משובצים כמוצרים ומערכות מכירה, גם המספרים מגבים, בשנים האחרונות כ- 55% מסך הקניות ברשת בוצעו בעקבות חשיפה ושיתוף של פוסט חברתי של אותו מוצר.


2. גוגל שוק מקוון -

כמו בכל עסק ובעיקר בכזה שחשופים אליו המוני אנשים באופן כזה או אחר, למפרסמים תמיד יש את עבודת השטח והרקע, איך להגיע ללקוחות, מיהם אותם הלקוחות, מה מדבר אליהם, מה מניע אותם ומהם צרכיהם האמיתיים.
לדוגמא: בשנה החולפת הריצה גוגל את ערוץ merchant center פלטפורמה זו מותקנת על ידי שימוש בחשבון הג'ימייל שלכם ומאפשרת למיליוני קונים ברשת להיחשף למוצרים ולקנות אותם. היא מציעה למפרסמים בין היתר שטחי פרסום ומודעות לרכישה בצורה כזו שתפגוש ותותאם בדיוק עבור מי שמחפש את אותם המוצרים.
שימוש בערוץ המכירות הזה מביא לכך שהתנועה לאתר המכירות, לא תהיה בהכרח רק ממילות חיפוש קשורות, קרי קידום אורגני, המשמעות היא שכאשר לקוח יתקל במוצר מקביל או דומה, הוא יוכל להגיע אליו אוטומטית על ידי מודעת פרטי המוצר שתיפתח עקב השימוש באותו ערוץ חכם של גוגל שמעבד ומסנכרן נתונים ומביא
לתוצאה הזו.
מחקר שנערך לאחרונה בתחום מצביע על עלייה של 17 אחוז בהמרות של קניות שנעשו דרך פלטפורמת גוגל.


3. התאמה אישית ללקוח -

היום בעידן הווירטואלי בו אנחנו מעבירים חלק נכבד מחיינו, חשוב לספק ללקוח את התשוקה והחום שהוא מחפש ולהניע אותו לפעולה, דרך נהדרת לעשות זאת היא על ידי חידונים, שאלונים, סקרים ושאר כתוביות משעשעות שמעלות את המוטיבציה של הגולש ומעודדות אותו לקנות את המוצר.


4. להרגיש מבלי לגעת

אחד החסרונות המשמעותיים בקניית מוצרים אונליין היא העובדה שלא ניתן לחוש אותם פיזית ולנסות אותם על גופנו כמו למשל כשמדובר בבגדים או בזוג משקפיים, מערכות דיגיטליות חכמות כמו AR ו- VR עשויות לתת לכם ובמיוחד ללקוחות שלכם, מענה נהדר בתחום. 
Warby parker למשל השיקה אפליקציה שמשתמשת באותה מערכת דיגיטלית חכמה, ובכך אפשרה ללקוחותיה להתנסות מרחוק בהרכבת משקפיים לפי הזמנה, דבר דומה עושה ענקית הרשת אמזון עם פיתוח אמזון אקו.


5. פריסת תשלומים נוחה ללקוח -  

בתחרות הגדולה על כל לקוח, הרבה בעלי חנויות מסחר אונליין מעדיפים לראות את הכסף מגיע בטפטופים ובלבד שהוא ישמור את הלקוחות אצלם ואף יגרום להם לחזור.
כיום הרבה עסקים ובעיקר כאלה שמכוונים למותגים יקרים מאפשרים תשלום באמצעות מערכת כמו final או afterpay, המשמעות היא פשוטה - תשלומים גבוהים שמחולקים אוטומטית לסכומים נמוכים יותר באופן שווה, בכך הם מקלים על הלקוח כך שההוצאה הכבדה 'נספגת' ביתר קלות על פני מספר חודשים.

6. חיבור לסביבה אקולוגית, בריאה וממוחזרת יותר - 

מחקרים רבים, שונים ומגוונים מראים בצורה ברורה כי צרכנים וחברות נעשים מודעים ואף רגישים יותר לכל נושא כדור הארץ וזיהום הסביבה.

לעתים די בשליחת המוצר ללקוח באריזה אקולוגית או בפסולת ירוקה כזו או אחרת כחלופה למארזים שאינם מתכלים ואותו צרכן כבר יצביע ברגליים או יותר נכון במקלדת, גם בעתיד.
87% מהצרכנים העידו כי הם יעדיפו לקנות מוצר מחברה שחרטה על דגלה מסר חברתי או סביבתי.

לסיכום, על מנת לקדם את העסק בצורה יעילה וחכמה, על בעלי המותגים והחנויות להיות מעודכנים בכל עת ולהיות עם יד על הדופק לנוכח כל השינויים שהפלטפורמות והרשת ובפרט גוגל מציעים לכולנו.
נאחל שנת קניות מוצלחת ובריאה - ברשת וברחוב, אל תשכחו לעבור דרך קאשבק והנה חסכתם לכם עוד קצת בעבור הרכישה הבאה.