מעקב משלוחים מחו

מעקב משלוחים מחו"ל – כל מה שחשוב שתדעו!

זה מכבר שרכישות אונליין הפכו לדבר שבשגרה. כיום, כאשר אנו מעוניינים להזמין מוצר כלשהו, קודם כל נבדוק את טווח המחירים שלו ברחבי הרשת. יתר על כן, אם אנחנו מחשיבים את עצמנו לצרכנים חכמים, כנראה שלא נסתפק באיתור המוצר באתר אחד בלבד, אלא נצא למסע השוואת מחירים במטרה להשיג את המחיר הכי משתלם. המעשה האחראי לאחר ביצוע הרכישה, הוא לעקוב אחרי החבילה ולבדוק היכן היא נמצאת בעולם, והאם היא כבר קרובה אלינו. אז כיצד תעקבו אחרי המשלוחים שלכם מחו"ל בצורה האפקטיבית ביותר?

החשיבות של מספר מעקב חבילה

רכישות אונליין הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות הצריכה המודרנית, ולא בכדי - הן מגיעות עם יתרונות רבים: הן נוחות, יעילות, מאפשרות לנו לרכוש מוצרים במחיר משתלם יותר, וחושפות אותנו למותגים וחנויות שאין בארץ. אך החלק הפחות הכיפי שבהן הוא זמן ההמתנה למשלוח, שנע בין מספר ימים לחודש ויותר. יחד עם זאת, אתרים רבים מפרסמים את טווח הזמן המקסימלי במסגרתו החבילה צפויה להישלח אלינו – מה שמעניק לנו כצרכנים וודאות מסוימת. דבר נוסף שמעניק וודאות הוא מספר מעקב חבילה (tracking number) שהוא למעשה תעודת הזהות של החבילה שלהם.

מספר המעקב מאפשר לנו לעקוב אחרי מיקומה המדויק של החבילה בכל זמן נתון. יחד עם זאת, לא כל חבילה מקבלת מספר מעקב חבילה – חבילות קטנות יותר, בשווי של כ-30 דולר ומטה לרוב לא יקבלו מספר מעקב, מה שמגביר את הסיכוי שלהן להיגנב או להיעלם – מבחינה סטטיסטית, חבילות ללא מספר מעקב נעלמות הרבה יותר – כך שאנו ממליצים להוסיף מוצר נוסף כדי לצמצם את הסיכון שהחבילה שלכם תלך לאיבוד בדרך, או תיגנב. כמו כן, חשוב לציין שיש הבדל בין "מספר מעקב", לבין "מספר הזמנה" – "מספר מעקב" הוא המספר שחברת השילוח מעניקה להזמנה, ואילו "מספר הזמנה" הוא המספר אותו האתר מצמיד להזמנה שלכם – בו תוכלו להשתמש כאשר תרצו לפנות לשירות הלקוחות של האתר מסיבה כזו או אחרת.

כיצד ניתן לעקוב אחרי ההזמנות שלכם?

ברוב המקרים, מספר הזמנה יתחיל ויסתיים באותיות גדולות באנגלית. דוגמא למספר הזמנה :AP156555626SM. יש מספר אתרים בהם תוכלו להזין את מספר המעקב שלכם, ולעקוב אחרי ההזמנה בכל רגע נתון – ביניהם: Track17, 4Tracking ועוד. אתרים אלו פשוטים מאוד, אתם לא צריכים לעשות הרבה מלבד להכניס את מספר המעקב, מה שיאפשר לכם לגלות אופן המדויק ביותר היכן ובאיזה שלב ההזמנה שלכם נמצאת. 

תקלות אפשרויות בעת ביצוע ההזמנה

מספר מעקב לא תקין – אם הזנתם את מספר המעקב באחד האתרים שציינו מעלה, אך הם לא מצליחים לזהותו כנראה שהוא לא תקין. במקרים מהסוג הזה אין הרבה מה לעשות, תצטרכו לוותר על אופציית המעקב ופשוט להמתין לחבילה.

החבילה הגיעה לסניף דואר הרחוק מביתכם – ניתן לפנות לדואר ישראל ולבקש ששינעו את החבילה לסניף שיותר קרוב אליכם – אך קחו בחשבון שזה עלול לקחת זמן, מה שיעכב את הגעת החבילה אליכם – לפעמים האופציה הכדאית ביותר היא לנסוע לסניף מרוחק מביתכם ולוותר על ההמתנה המיותרת.

החבילה לא מגיעה, מה עושים? מיליוני חבילות משונעות להן ברחבי העולם מידי יום, זה רק הגיוני ששיעור מסוים מתוכן ילך לאיבוד – לכן זה משהו שצריך לקחת בחשבון כאשר אתם מבצעים הזמנה אונליין. עם כן, במידה וההזמנה אכן הלכה לאיבוד, מומלץ ליצור קשר עם שירות הלקוחות של האתר ממנו בוצעה ההזמנה – חלק מהאתרים מזכים, וחלק שולחים פיצוי. בנוסף, אם ביצעתם את הרכישה דרך Paypal חשוב שתדעו שהם מציעים ביטוח על חבילה שאבדה או נגנבה.

לא רוצים שהחבילה שלכם תאבד בדרך? כך תקטינו את הסיכוי לכך:

וודאו שהכנסתם את פרטי הקשר המדויקים בהזמנה – לעיתים, בשל פרטים לא מדויקים ההזמנה שלכם יכולה להגיע ליעד אחר. וודאו שכתבתם את שמכם המלא, את הכתובת המדויקת באנגלית (תוכלו לחפש במנוע החיפוש כיצד כותבים אותה באנגלית), מספר בית ודירה, עיר וכמובן מיקוד.

מזמינים פריט חשוב? הזמינו דרך משלוח אקספרס – אם מדובר בפריט חשוב, שאתם צריכים באופן בהול ואתם לא יכולים להרשות לעצמכם שילך לאיבוד – מומלץ לבצע משלוח אקספרס, אמנם תצטרכו להוסיף כסף, אך תקבלו את המוצר תוך זמן קצר והסיכוי לכך שהמשלוח ילך לאיבוד קטן יותר במקרים של דואר אקספרס. 

חבילות עם מספר מעקב – כאמור, כאשר לחבילה שלכם מצורף מעקב הסבירות שהיא תלך לאיבוד נמוכה משמעותית ביחס לחבילה ללא מספר מעקב. 

שורה תחתונה, החשיבות של "מספר מעקב" במעקב על הזמנות מחו"ל הוא משמעותי מאוד. מספר המעקב יסייע לכם לעקוב אחרי ההזמנה בכל עת, ויקטין את הסיכויים שהחבילה שלכם תלך לאיבוד. עם כן, במקרה של הזמנות קטנות, כדי למנוע את האפשרות שההזמנה שלכם לא תנוטר, כלומר לא תקבל מספר מעקב – מומלץ להזמין משלוח בשווי של מעל לכ-30 דולר, כך תהיו סמוכים ובטוחים שתקבלו מספר מעקב שיהפוך את חווית הרכישה שלכם לנעימה וודאית יותר.