נופש אחרי החגים - הסוד של תיירות חכמה, ואיך משיגים כרטיס טיסה זול אחרי החג?

אחרי החגים הכל יותר זול - התקופות היקרות והמבוקשות ביותר לרכישת נופש בחו"ל/בארץ, כרטיסי טיסה וחבילות נופש/ טיולים מאורגנים למשפחות וזוגות, הן תקופות החגים. התקופה ה'בוערת' משתנה ממדינה למדינה ולכל אחת יש את התאריכים המבוקשים יותר, הייחודיים לה. כיצד תרכשו כרטיסי טיסה מוזלים ואיפה כדאי להזמין בית מלון כך שתשלמו פחות? הכל ועוד בהמשך.

כרטיס טיסה ברגע האחרון? הדקה ה 90 כבר לא תמיד זולה יותר!

זה כבר לא סוד שמנגנון 'הרגע האחרון' / הדקה ה -90' בעולם התעופה קרס. בעבר, מחירי הכרטיסים היו די יציבים מרגע שהושקו למכירה ועד לטיסה עצמה. בימים האחרונים לפני היציאה לנופש, כשחברות התעופה ראו שאין להן 'בורד' מלא על הטיסה, נכנסו חברות שונות והציעו את הכרטיסים ברגע האחרון בזול. המחירים הראשוניים היו גבוהים יותר, כשמדובר על 'עונה חמה'.

כיום, המצב השתנה, בזכות חברות 'לואו-קוסט' ורפורמות 'שמיים פתוחים' ברחבי העולם ובשיתוף מספר רב של מדינות מיבשות שונות והסכמים בין תאגידי חברות התעופה הגדולות (קונגלומרטים של יחידות נופש, מקומות טיסה והשכרת רכב). בימינו, מחיר הטיסה הוא הזול ביותר כשהוא מושק למכירה, ככל שחולף הזמן והביקוש עולה - כך עולה ומטפס גם מחיר הטיסה ו/או יחידת הנופש (מלון, צימר, בית האחרה ודירות Airbnb) עד לשיא שמגיע ברגע האחרון ואז המחיר הוא הגבוה ביותר.

יחד עם זאת, נשארו וצצו מעט פתרונות טכנולוגים יצירתיים, האפשרים לשמר את הכוח של 'הדקה התשעים' לספונטנים-במיוחד מביננו, המסוגלים לרכוש כרטיס ובתוך פחות מ 12 שעות לעלות על טיסה.

העונה החמה של אמסטרדם לדוגמא - מתי לרכוש כרטיס טיסה להולנד?

באמסטרדם כל השנה חמה. לא מבחינת מזג אוויר, אלא מבחינת ביקוש, כך שטווח המחירים גבוה יותר מאשר טיסה לברלין, לסלובניה, לבודפשט ואפילו זול מבוקש יותר מטיסה רומנטית לפריז. יחד עם זאת, יש תקופות מבוקשות יותר -
אפריל באמסטרדם - בסביבות יום המלכה ו/או תערוכת הפרחים השנתית (או החד עשורית המתנהלת ברחבי הולנד), בתקופה שבין יולי לספטמבר ובאיזור חג-המולד, תתקשו למצוא כרטיסי טיסה ו/או מגורים באמסטרדם במחיר שפוי. יחד עם זאת, אם תתכננו את הטיול מראש ותירכשו ישירות מחברות התעופה (בעזרת אתר כמו Kiwi.com) ובית המלון (בעזרת אתרים כמו Booking.com / Hotels.com) תקבלו את המחיר הטוב ביותר + החזר כספי של שניים עד 5%, כסף שחוזר אליכם לחשבון.

כרטיס טיסה לתאילנד - מתי לקנות? מתי ה High או ה Pick Season?

בתאילנד כמו בתאילנד, הכל הפוך, או לפחות הרוב. בזמן שישראלים רבים מחפשים נופש בתקופת חגי תשרי ומוכנים להוציא על החוויה פי שתיים ויותר מאותו נופש בתקופה אחרת, מגיעה ה'היי סיזן' - העונה המבוקשת בתאילנד לשיאה דווקא אחרי, או מיד עם סיום החגים (ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמחת תורה) ובמשך כחודשיים (אוקטובר-דצמבר). מיד אחריה, מגיעה עונת ה Pick למשך חודשיים נוספים, שמבחינת התאילנדים מאפשרת להעלות את המחירים המקומיים בהרבה - הן לשירותי מגורים והן למחירי האוכל הרחוב.
כרטיס טיסה לתאילנד אם כן, כדאי לרכוש כשלושה חודשים עד שבעה חודשים מראש ומומלץ לכוון לסוף העונה החמה של ישראל ולקראת ה pick season של תאילנד.

העונה חמה בישראל - מתי יוצאים לנופש בישראל?

מחירי החופשות בישראל קלים למעקב (השתמשו לדוגמא באתרים כמו פתאל, או וואלה טורס) - בחודשי הקיץ מבוקש יותר, בתקופות החגים הכי מבוקש, באזור החופש הגדול - מחירים לא הגיוניים. אז הבחירה החכמה של תייר חכם היא קודם כל לא לנפוש בארץ ברוב השנה, אלא אם מתערבבים רגות פטריוטים ורצון לחזק את השוק המקומי. בישראל, כמיקרו-קוסמוס של העולם, תוכלו למצוא עבודה בשיטות שונות - מחירי 'ריצפה' מראש שעולים ככל שמתקרבים למועד, מחירים מפלצתיים בהתחלה שנחתכים עד 50% עבור ועדים או ברגע האחרון וכד'.

לסיכום וכתזכורת - עבורכם, המחיר שאתם רואים באתרי הנופש אינו סופי. תמיד תוכלו לעבור דרך קאשבק ולהנות מהנחה בפועל שתתורגם לכסף חזרה בחשבון שלכם. חופשה היא הוצאה משמעותית וממוצע חופשה משפחתית עולה על 10,000 ש"ח ואתם יכולים לחסוך מאות שקלים באמצעות קאשבק.